Ile zarobi dobry instruktor fitness?

zarobki instruktora fitnessInstruktorzy fitness wykonują dziś pracę, na którą istnieje bardzo duże zapotrzebowanie. W praktyce oznacza to, że mogą liczyć nie tylko na duże zainteresowanie ze strony pracodawców, ale również na to, że będą im oferowane naprawdę imponujące zarobki. Przykłady można mnożyć, warto więc wspomnieć choćby o tym, że warszawski instruktor aerobiku z popularnego centrum fitness zarabia nawet 7 tysięcy złotych brutto, a jego kolega z nadmorskiego gdańska może oczekiwać na 4,5 PLN brutto, jeśli jest zatrudniony na podobnym stanowisku. Niezwykle opłacalne jest również doskonalenie swojej wiedzy również wówczas, gdy w centrum naszego zainteresowania znajdują się sztuki walki. Instruktor wschodnich sztuk walki z doświadczeniem zdobywanym w Chinach może spodziewać się nawet 9 PLN brutto, a instruktorka boksu trenująca kobiety i dzieląca swój czas pomiędzy dwa ośrodki jest w stanie zarobić 8 tysięcy PLN brutto.

Ofert pracy jest zresztą coraz więcej, a na zatrudnienie mogą dziś już liczyć nie tylko instruktorzy fitness oraz osoby prowadzące zajęcia w siłowniach, ale również trenerzy dyscyplin sportowych zatrudniani przez hotele, centra SPA, a przede wszystkim przez kluby sportowe dla amatorów, których liczba systematycznie rośnie. Jest to znakomita wiadomość dla młodych ludzi, którzy zastanawiają się nad studiami na AWF, okazuje się bowiem, że mogą oni liczyć na imponujące zarobki nawet, jeśli nie mają szans na karierę sportowca zawodowego.

Ogłoszeniodawcy poszukują zarówno kobiet, jak i mężczyzn i są w stanie zapewnić im nie tylko duże zarobki, ale także gwarancję zatrudnienia. Warto jednak pamiętać o tym, że stawiają też przed swoimi przyszłymi pracownikami pewne wymagania. Liczą na współpracę z osobami, które ukończyły studia wyższe i znają języki obce, a jednocześnie mają świadomość tego, że praca będzie wymagała od nich systematycznego doskonalenia posiadanej przez nie wiedzy. Osoby, które kończą kierunek wychowanie fizyczne są jednak w stanie wywiązywać się z oczekiwań pracodawców zwłaszcza, że do niedawna perspektywy zdobycia pracy nie były tak imponujące. Jedynym pewnym pracodawcą była szkoła, a stanowisko nauczyciela WF nie dawało gwarancji dużego wynagrodzenia.