Jak wybrać dobry kurs instruktora fitness?

kurs na instruktora fitnessPodczas przeglądania różnych ofert kursów na instruktora fitness przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to kto będzie nas szkolił. Konkretnie chodzi przede wszystkim o to jakie dana osoba posiada doświadczenie. Popularne kursy z najbardziej znanymi instruktorami fitnessu niestety kosztują sporo, ale mogą być bardzo przydatne i wiele nam dać. Niezwykle istotne jest sprawdzenie czy po odbytym kursie zdobędziemy Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku wraz z numerem identyfikacyjnym MEN. Sam certyfikat określonej szkoły może być bowiem niewiele wart. Umiejętność pracy z ludźmi W pracy z ludźmi, także w klubach fitness, najważniejsze jest odpowiednie podejście. Jakiś instruktor może być niezwykle wysportowany, odnosić wielkie sukcesy i skończyć popularne kursy, ale jeśli nie potrafi w odpowiedni sposób zmotywować uczestników swoich zajęć to nigdy nie będzie dobrze wykonywał swoich obowiązków.

Fitness ma być przede wszystkim przyjemnością, dlatego instruktor musi potrafić połączyć dyscyplinę z miłą atmosferą, tak aby każdy czuł się tam dobrze. Dobry instruktor to także dobry nauczyciel, który pomoże swoim podopiecznym zrozumieć na czym polega istota konkretnego ćwiczenia i jak je prawidłowo wykonać, tak by dało jak najlepsze efekty. W czasie zajęć fitness ćwiczy się w grupie, ale nie można zapominać o indywidualnym podejściu do uczestników. Zdarzają się bowiem osoby, które z uwagi na jakieś dolegliwości nie powinny wykonywać każdego ćwiczenia, na co instruktor musi zwrócić uwagę i zaproponować inny zestaw.

kursy instruktorskieTrener prowadzący zajęcia z grupą nie może także bezczynnie stać w miejscu i tylko nią dyrygować. Powinien on dawać przykład i wykonywać wszystkie ćwiczenia razem z uczestnikami. Co po kursie? Niestety osoby, które ukończą jedynie podstawowy kurs na instruktora fitness nie mają zbyt dużych szans na natychmiastowe zatrudnienie. Ważne jest zatem aby ciągle się rozwijać i zdobywać kolejne szczeble zawodowstwa czy też specjalizacje takie jak Zumba czy aerobic dance. Każde szkolenie może zwiększyć nasze szanse na rynku pracy, a szczególnie poszukiwane są osoby, które w zajęciach łączą ćwiczenia z tańcem. Pracy powinniśmy szukać dosłownie w każdym miejscu, gdzie mogą być organizowane tego typu zajęcia. To nie tylko kluby, ale również ośrodki SPA czy także kurorty wypoczynkowe. Coraz więcej osób wybiera też pracę za granicą w roli trenera personalnego.