Doskonały sposób na płaski brzuch

jak mieć płaski brzuchJuż niemal każdy z klubów fitness oferuje swoim klientkom zajęcia Super Brzuch, które umożliwiają osiągnięcie celu jakim jest płaski brzuch. Warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi zajęć Super Brzuch, aby dowiedzieć się jak często powinno się na nie uczęszczać i jaką dietę stosować by efekty były szybko widoczne. Super Brzuch – z jakich części składają się zajęcia? Super Brzuch to trzy bloki ćwiczeń, na które składa się: najpierw około 10 minut rozciągania, następnie około 20 minut ćwiczeń, które rzeźbią i wzmacniają zarówno mięśnie brzucha jak i grzbietu, a na koniec około 15 minut ćwiczeń rozciągających, które także zwiększają elastyczność oraz gibkość naszych mięśni. Rozgrzewka pełni bardzo ważną funkcję w ćwiczeniach każdego rodzaju, ponieważ przygotowuje nasz cały organizm do wysiłku. Dzięki niej zarówno nasze mięśnie i ścięgna, jak i układ krążenia i stawy są gotowe na zwiększone obciążenie. Po dobrze przeprowadzonej rozgrzewce wykonywanie ćwiczeń będzie znacznie przyjemniejsze i przede wszystkim prostsze. Trening aerobowy, który spala kalorie Trening aerobowy to nic innego jak dobrze nam znane ćwiczenia, które wykonuje się w celu wytrenowania określonych mięśni. Dzięki nim jesteśmy w stanie pięknie ukształtować naszą sylwetkę, poprzez intensywne spalanie tłuszczu.

Według profesjonalistów to właśnie odpowiednio skomponowany zestaw ćwiczeń tego rodzaju jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku osób, których celem jest odchudzenie się. Krótkie, ale bardzo intensywne serie takich ćwiczeń mogą zdziałać cuda. Obciążnik w postaci naszego ciała W przypadku zajęć Super Brzuch nie musimy używać jakichkolwiek obciążeń. Już samo nasze ciało bowiem stanowi wspaniały ciężar, który w doskonały sposób pomoże nam w wypracowaniu siły mięśni i odpowiedniego ich ukształtowania. Jeszcze jednym plusem takiego podejścia jest fakt, iż w trakcie ćwiczeń musimy cały czas utrzymywać równowagę, co także wpływa na efekt końcowy. Sposoby na wyćwiczenie mięśni brzucha .

ćwiczenia na płaski brzuchMięśnie brzucha są niezwykle ważne w naszym ciele, jednak bardzo łatwo mogą zostać rozluźnione oraz osłabione. Są to tak zwane mięśnie stabilizujące, a więc to ich siła decyduje o naszej wyprostowanej sylwetce. Aby być jak najbardziej sprawnym trzeba zrównoważyć siłę oraz elastyczność mięśni, które są w stosunku do siebie przeciwstawne. Na tym właśnie koncentrujemy się w czasie zajęć Super Brzuch. Stretching – czyli sztuka rozluźnienia Ostatni element zajęć to stretching, który wbrew opinii wielu osób jest bardzo ważny. Kiedy nasze działo jest poddawane bardzo dużemu wysiłkowi, musimy zatroszczyć się o to by potem wszystkie funkcje fizjologiczne zostały unormowane. Musimy się zatem uspokoić. Ważne jest również by odpowiednio rozciągnąć te grupy mięśni, które najintensywniej pracowały podczas treningu. Profesjonalni instruktorzy fitness zgadzają się co do tego, że właściwe rozciąganie to podstawa dobrego treningu. Pozwala to bowiem na zregenerowanie naszego ciała i zmniejszenie napięcia, które powstało w mięśniach w czasie wykonywania ćwiczeń. Poza tym poprzez rozciąganie rośnie ruchomość naszych stawów, produkty przemiany materii są łatwiej usuwane z organizmu, a nasz sylwetka po prostu wygląda lepiej. Podczas wykonywania stretchingu pamiętajmy jednak, że nie może on sprawiać nam jakiegokolwiek bólu, gdyż może być to niebezpieczne.